Jak wybrać firanki do pokoju?

Wybór odpowiednich firanek do domu może być trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, od stylu domu po funkcję pomieszczenia. Ale przy odrobinie planowania możesz znaleźć idealne firanki do swojej przestrzeni. Oto kilka wskazówek na dobry początek.

Styl firanek do pokoju:

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pomyśleć przy wyborze firanek, jest styl. Szukasz czegoś prostego i podstawowego, a może wolisz firany w misterne wzory? Jeśli szukasz bardziej tradycyjnego wyglądu, spróbuj wybrać rolety okienne zamiast firan. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, prawdopodobnie nie chcesz w pomieszczeniu delikatnych i białych firan, ponieważ trudno byłoby uniknąć ich ubrudzenia, a nawet uszkodzenia. Z drugiej strony, jeśli masz w swoim domu wymyślny projekt dekoracji, firanki mogą być świetnym dodatkiem do stylu twojego domu.

Funkcja firanek do pokoju:

Następnie rozważ funkcję swojego pokoju. Potrzebujesz w sypialni zasłon zaciemniających, abyś mógł spać do późna bez porannego słońca? A może chcesz powiesić firanki w salonie, które przepuszczają światło słoneczne, ale nie pozwalają obserwatorom z zewnątrz zaglądać do środka? Jeśli potrzebujesz zasłon zaciemniających, falbankowe Firanki do pokoju dla par nie będą się nadawać. Z drugiej strony, jeśli nie masz nic przeciwko promieniom słonecznym, firanki będą idealne dla twoich potrzeb.

Rozmiar firanek do pokoju:

Następnie rozważ wielkość swojego pokoju i liczbę okien. Jeśli masz duże okna, może być trudno znaleźć firanki, które pasują do stylu i koloru, ale także zasłaniają wszystkie okna w pokoju. Upewnij się również, że wybrane przez Ciebie firanki nie będą zwisały zbyt nisko i nie będą przeszkadzały w codziennych czynnościach w pokoju.

Cena firanek do pokoju:

Następnie rozważ cenę swoich firanek. Zawsze najlepiej zacząć szukać zasłon w Internecie lub w lokalnych sklepach, jeśli masz na uwadze konkretny budżet. Jeśli nie, istnieje wiele sposobów na znalezienie tanich firanek, w tym znalezienie ich z drugiej ręki lub kupowanie wcześniej używanych, które mogą być w sprzedaży.

Trwałość firanek do pokoju: 

Ostatnią rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasłon, jest trwałość. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, utrzymanie firanek w czystości i dobrym stanie może być trudne. Również jeśli masz aktywną rodzinę, możesz poszukać firanek, które wytrzymają codzienny ruch bez rozdzierania lub rozpadania się. Firanki powinny być również łatwe do czyszczenia, abyś mógł zachować ich dobry wygląd pomimo całej aktywności wokół. Powinny być wykonane z materiału, który można łatwo wytrzeć lub wrzucić do pralki oraz powinny być jasnego koloru, aby wszelkie zabrudzenia lub plamy były dobrze widoczne, aby móc je wypatrzeć i mieć pewność, że zostały dobrze usunięte.