Jak wybrać firanki do pokoju dziecka?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór firanek do dziecięcego pokoju jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy rodzice wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wiadomo, osoby dorosłe chciałyby znaleźć kompromis między funkcjonalnością, a estetyką. Rodzice muszą zatem nie tylko wykazać się ogromną pomysłowością, ale również poszukać odpowiednich inspiracji. Czym dokładnie powinny cechować się firanki do pokoju dziecięcego? 

Na jakie firanki do pokoju dziecięcego warto się zdecydować? 

Należy mieć świadomość, że dziecięcy pokój jest przestrzenią, pozwalającą pociechom na zabawę, naukę i odpoczynek. Warto wiedzieć, że najlepsze dostępne na rynku produkty będą w stanie zagwarantować dzieciom swobodę i komfort. Ponadto wprowadzą do wnętrza niezwykle przytulną atmosferę, która jak wiadomo jest potrzebna dzieciom. Firanki musza przede wszystkim zasłaniać okno. Trzeba zadbać o to, by przepuszczały oraz rozpraszały światło dzienne. Zalecane jest, by produkty były wykonane z materiałów, które bez większego problemu można będzie prać w pralce. Dzieci uwielbiają się bawić. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że mogłyby je ubrudzić. Godny uwagi jest fakt, że dekoratorzy polecają firanki z woalu. Wspomniany materiał można bowiem nie tylko prać, ale również prasować. Nie można pod żadnym pozorem przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakości. 

Jakie produkty będą najbardziej praktyczne?

Należy przede wszystkim zadbać o to, aby firanki pasowały nie tylko do istniejącej aranżacji, ale również kolorów mebli czy ścian. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na naturalne materiały. Doskonałym przykładem może być len, który jest antyalergiczny. Świetnie egzamin zda także bawełna. Osoby, które są jednak zainteresowane powieszeniem firanek, które nie będą przepuszczały światła, rekomendowane jest zaopatrzenie się na produkty wykonane z tafty. Nie tylko mają domieszkę jedwabiu, ale również są sztywne. 

Jaka długość firanek będzie najbardziej właściwa?

Zalecane jest, by firanki dla dzieci miały odpowiednią długość, czyli bezpieczną dla córki lub syna. W przypadku małych dzieci, najlepszą opcją będą dekoracje sięgające do parapetu. Jest to oczywiście celowe zabezpieczenie. Dzieci w trakcie zabawy nie będą w stanie pociągnąć tkaniny. Oznacza to tym samym, że nie zrzucą na dół karnisza.